Sinema Fragmanlar - Vizyona Girecek Filmlerin Fragmanları - Güncel Fragmanlar - Fragman İzle
Email Şifre

Aksiyon filmleri

Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi
Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi
Fantastic Four 2: Rise of The Silver Surfer
“Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi” dünyanin en çok okunan çizgi romanlarından biri olan Fantastik Dörtlü’nün sinemaya uyarlanan ikinci macerası. 2005’de vizyona çıkan ilk filmin de yönetmenliğini Tim Story üstlenmişti ve film dünya çapında $330 milyon dolar hasılat yaptı.

Filmin yönetmeni Tim Story film için şunları söylüyor: “Sahneye yeni bir çizgi karakter getiriyoruz . Gümüş Sörfçü gelmiş geçmiş en ilginç ve çekici karakterlerden biri. Bu sayede daha çok hareket, daha büyük bir set ve CGI teknolojisini daha fazla kullanma şansı yakalamış oluyoruz.

Orijinal hikayenin üzerine kurgulanan yeni hikayede senarist Don Payne sıradan bir devam filmi yerine Fantastik Dörtlü’nün daha fazla heyecan, daha fazla espri, daha fazla hareket ve aksiyon ile bir araya getirmek istemiş. “senaryoyu hazırlarken var olan kahramanlarımızın kendi hayatlarında neler yaşadıklarını da anlatmak istedik. Sue ve Reed herşeyi bir tarafa bırakıp evlenmek için hazırlanmaya çalışıyorlardı.Ben ve Alicia mutlu bir çiftlerdi ve Johnny’nin kendine ait bir yaşamı vardı. Karakterler arasında da onların super kahramanlar olmasının dışında bir hayat devam ediyordu ve bunu izleyici görmeliydi. Ama tabii bütün bunların yanı sıra hepimiz Gümüş Sörfçü hakkında çok heyecanlıydık."
Kanunsuzlar
Kanunsuzlar
Outlaw
Londra: günümüz. Kontrolsüz sokaklarda suçlular neredeyse kendi halinde bırakılmıştır. Irak’taki görevinden dönen emekli paraşütçü Danny Bryant (Sean Bean) ülkenin bıraktığın çok daha farklı bir yerde olduğunu görünce sarsılır. Bu konuda bir şeyler yapmaya karar verir.

Tıpkı kendi gibi düşünen , iyiyle kötü arasındaki dengeyi çözmeye kararlı bir grup insanı bir araya toplar ve günahkarlara , adaletten kaçanlara hadlerini bildirmeye karar verirler.
Ölümcül Kargo
Ölümcül Kargo
Snakes on a Plane
Sean Jones (Nathan Phillips), Hawai de bulunduğu sırada, bir türlü yakalanamayan ünlü gangster Eddie Kim in Los Angeles savcısını vahşice öldürdüğüne tanık olur.

Kim, bu cinayetin uyuşturucu, şantaj, çocuk fuhuşu ve silâh kaçakçılığı suçlarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturmalarını sekteye uğratacağını düşünmektedir; ancak cinayete birinin şahit olması onun için her şeyi mahveder. Sean, cinayeti gören tek tanıktır ve onun şahitlik etmesi, bu tehlikeli gangsteri hayatının sonuna dek hapse göndermeye yetecektir. Bunun gerçekleşebilmesi için, öncelikle Sean ın Los Angeles a gidip büyük jürinin önüne çıkması gerekmektedir.

Bu ise, Sean ın, Kim ve adamlarına fark ettirmeden, adadan gizlice çıkarılmasına bağlıdır. Ancak bunu başarmak pek de kolay olmayacaktır, çünkü Kim ve ekibi Sean ın cinayeti gördüğünü bilmektedirler. Sean, iddia makamının, bu suç imparatorluğunu çökertmek için tek şansıdır. Kim ise onu durdurmak için her ne lâzımsa yapmaya hazırdır.

Sean ı adadan çıkarma görevi, böyle tehlikeli durumlar için uzman olan FBI ajanı Neville Flynn a (Samuel L. Jackson) verilir.
Neşeli Dalgalar
Neşeli Dalgalar
Surfs Up
Ergenlik çağındaki Rockhopper türü penguen Cody Maverick ilk profesyonel yarışmasına katılacak, yeni ve yükselmekte olan bir sörfçüdür. Bu deneyimini belgelemek için peşinden ayrılmayan bir kamera ekibiyle birlikte, Büyük Z Surf Yarışması’na katılmak üzere, ailesinden ve Antarktika-Buztanbul şehrindeki evinden Pen Gu Adası’na doğru yola çıkar.Cody seyahati sırasında, sörf manyağı Tavuk Joe, ünlü sörf organizatörü Reggie Belafonte, yetenek avcısı Mikey Abromowitz ve şevkli cankurtaran Lani Aliikai’yla tanışır. Hepsi de Cody’nin zaman zaman biraz yanlış yönlere sapan sörf tutkusunu fark ederler.Cody kazanmanın kendisine istediği hayranlık ve saygıyı getireceğini düşünse de, gözden düşmüş eski bir sörfçüyle beklenmedik bir şekilde yüz yüze gelince kendi yolunu bulmaya başlar ve kazanmanın her zaman yarışı birinci sırada bitirmek anlamına gelmediğini keşfeder.
Istila
Istila
The Invasion
Oliver Hirschbiegel’in yönettigi ve Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam ile Jackson Bond’un oynadigi Istila (The Invasion), 19 Ekim 2007’de Warner Bros. dagitimiyla Warner Bros. tarafindan vizyona çikariliyor.

Devasa bir patlama, Patriot adli uzay mekiginin parçalanmasina ve ABD’nin üzerine yagmur gibi yagmasina neden olur. Yetkililer durumu kontrol altina almakta çabuk davransalar da, mekigin enkazi üzerine bulasmis bir maddeyle ilgili hikâyeler yayilmaya baslar.

Dünya atmosferine girerken ortaya çikan asiri isiya dayanikli bir maddedir bu. Ve ona ilk temas edenler ilk degisenlerdir, salgin baslar.
Sıkı Aynasızlar
Sıkı Aynasızlar
Hot Fuzz
Nicholas Angel, Londra polis teşkilatının gelmiş geçmiş en başarılı polislerinden biridir. Diğer polislerden %400 oranında daha fazla tutuklama yapması ile kırmış olduğu rekor ve üstün çalışma temposu ile en dikkat çekici polistir.

Fakat bu durum, bazı sakıncalara da yol açmaktadır. Nicholas ın bu başarısı, diğer polis memurlarının morallerini ve motivasyonlarını kötü yönden etkilemektedir. Böylece üstleri, Nicholas ı yeteneklerinin çok dikkat çekmeyeceği bir yere göndermeye karar verirler. İnsanların, neredeyse suç işlemenin ne demek olduğunu bile bilmedikleri, son derece sakin bir Sandford kasabasına gönderilir.

İyi niyetli ama bir o kadar da sersem bir polis memuru olan Danny ile de ortak olmak zorunda kalan Nicholas için bu sakin yaşama alışmak son derece zordur. Fakat hiç beklenmedik bir anda patlak veren olaylar, Sandford un aslında sanıldığı kadar sakin ve suçtan uzak bir yer olmadığının kanıtı mıdır acaba? Nicholas ın beklediği hareket yeniden ayağına gelmiş gibidir.
Dehşet Gezegeni
Dehşet Gezegeni
Grindhouse: Planet Terror
William ve Dakota Block, bir gece arka bahçelerinden gelen seslerle uyanırlar. Neler olduğunu anlamak için dışarı çıktıklarında karşılaştıkları manzara dehşet vericidir.

Yaşanan bir patlama sonucu, ortalığa garip bir gaz yayılmıştır ve bu gazı soluyan insanlar, şiddet düşkünü canilere dönüşmüşlerdir.

Giderek saldırganlaşan insanlar ortalığa dehşet saçmaktadırlar. Saldırılar sırasında bacağı kopan dansçı Cherry ve eski erkek arkadaşı Wray nin de William ve Dakota ya katılması ile birlikte olayların gizemini araştırmaya başlarlar.Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino nun iki film birden projesi olarak birlikte çektikleri Grindhouse un Rodriguez yönetimindeki ikinci parçası olan Dehşet Gezegeni, eleştirmenler tarafından da başarılı bir çalışma olarak değerlendirildi.

Özellikle Frank Miller uyarlaması Günah Şehri nden sonra yönetmenin çalışmaları sinemaseverlerde büyük bir merak uyandırıyor.
Taksi 4
Taksi 4
Taxi 4
Komiser Gilbert, bir otel temizlikçisini terörist, ünlü futbol yıldızı Djibril Cisse’yi ise yasadışı bir göçmen sanacak derecede saftır. Belçikalı bir suçlu Afrika’ya gönderilmeden evvel 24 saat boyunca Marsilya polisine emanet edilir. Emilien bir polis için fazla iyi niyetlidir ve bunun farkına varan zeki hırsız, Emilien’i aslında masum olduğuna ikna eder.
Örümcek Adam 3
Örümcek Adam 3
Spider Man 3
Peter Parker sonunda M.J. e olan bağlılığı ve bir süper kahraman olarak görevleri arasında bir denge kurmuştur. Ancak ufukta bekleyen bir fırtına vardır. Uzaydan gelen bir organizma Peter ile birleşerek ona eskisinden daha fazla güçler veren siyah bir kostüm sağlar. Öte yandan Peter ın kişiliğinin karanlık tarafını da güçlendirip kontrolünü ele geçirmeye çalışır. Siyah kostümün etkisiyle birlikte Peter ın kendine olan güveni çok fazla artar ve onu seven insanları ihmal etmeye başlar. Sahip olduğu yeni gücün baştan çıkarıcı cazibesi, Peter ı şimdiye kadarki en büyük düşmanından bile daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıya koyar.
K. Korsanları: Dünya´nın Sonu
K. Korsanları: Dünya´nın Sonu
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Kaptan Sparrow’u, Jones’un sandığındaki tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmaya kararlı olan Turner ile Swann, Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Dünyanın sonu olarak tanımlanan uzakdoğu okyanuslarında yapılacak nihai savaşta korsanların her biri özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.
Altın Çiçeğin Laneti
Altın Çiçeğin Laneti
Man cheng jin dai huang jin jia
Çin, Tang Hanedanlığının sonları, 10. yüzyıl. Chong Yang Festivali´nin gecesinde Saray altın çiçeklerle dolmuştur. İmparator beklenmedik şekilde ortanca oğlu Prens Jai ile döner. Bahanesi tatilini ailesiyle geçirmektir, ama İmparator ile rahatsız İmparatoriçenin arasındaki soğukluktan, bu samimiyetsiz görünmektedir.Yıllar boyunca, İmparatoriçe ve üvey oğlu Veliaht Prens Wan arasında yasak bir ilişki vardır. Tuzağa kısıldığını hisseden Prens Wan İmparatorun doktorunun kızı olan gizli aşkı Chan ile saraydan kaçmanın hayallerini kurmaktadır. İmparatorun da aynı şekilde gizli kapaklı planları vardır; İmparatorun Doktoru onun entrikalarını bilen tek kişidir. Yaklaşan tehlikenin farkına varan İmparator doktor ve ailesini saraydan uzak bir bölgeye yerleştirir.Ancak yolda gizemli kişilerin saldırısına uğrarlar. Chan ve annesi Jiang Shi saraya zorla geri götürülür. Onların dönüşü bir dizi gürültülü karanlık sürprizlerin başlangıcı olacaktır.Festivalin ihtişamı ve cazibesi arasında çirkin sırlar ortaya çıkar. Sarayda hanedan ailesi bu karmaşayı yaşarken binlerce altın zırhlı savaşçı saraya saldırır. Bu ölümcül isyanın ardında kim vardır? Prens Jai’nin sadakati nerededir? Aşk ve tutkunun arasında son bir kazanan olacak mı?Ay ışığının aydınlattığı bir gecede İmparatorluk Sarayında kanlar akarken binlerce krizantem çiçeği ayaklar altında ezilecek.
Transformers
Transformers
Dünyamızda organik kökenli yaşam formatları vardır. Cybertron gezegeni ise başka mekanizmalara kolayca dönüşebilme yeteneğine sahip olan robotların gezegenidir. Bu robotlara "Transformer" denir. Her transformer´ın kendine özgü bir dönüşerek değişme şekli vardır.

Transformer´lar iki farklı kampa bölünmüşlerdir. Bir tarafta kısaca Autobotlar denen iyi robotlar vardır. Bunların yöneticiliğini Optimus Prime yapmaktadır ki 18 tekerlekli kırmızı renkli bir kamyona dönüşmüştür. Diğer tarafta ise şeytani ruhlu ve kötü niyetli Decepticonlar vardır. Bunların yöneticisi ise bir silaha dönüşmüş olan Megatron’dur.

Cybertron gezegeninde Energon Küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması üzerine her iki taraf yeni kaynak arayışıyla uzay yolculuğuna başlar. Yeni enerji kaynağı arayışları onları ihtiyaç duydukları mineraller ve kimyasallar açısından çok zengin olan dünya gezegenine getirecektir. Kendilerini kolaylıkla arabalara, deniz araçlarına, uçaklara, kamyonlara, teknolojik cihazlara, hatta insanlara dönüştürebilen Transformerlar, dünyamızın çok kıymetli doğal kaynaklarının kontrolünü ele geçirebilmek için bir savaş başlatacaklardır.
Gökteki Kale
Gökteki Kale
Tenkû no shiro Rapyuta
Gökte gezen, içi hazinelerle dolu olduğuna inanılan Laputa adlı kayıp bir ada… Buna inanan bir avuç insan. Yapıtlarında mitolojinin naif anlatılarından beslenen Hayao Miyazaki, kuruluğundan bir yıl sonra, Studio Ghibli´nin ilk filmi olan, Güliver´in Gezileri´nden esinlendiği Gökteki Kale filmine imza attı.

Görkemli uçuş sahnelerinin bolca kullanıldığı filmde, gizemli bir şekilde gökten süzülerek düşen Sheeta, onun peşinden kayıp bir medeniyetin izini sürmek ve bir hayali gerçekleştirmek üzere var gücüyle mücadele eden genç bir erkek çocukla birlikte, peşlerindeki amansız düşmanlardan kaçarken keşiflerle dolu bir maceraya yelken açıyor.
Büyük Baskın
Büyük Baskın
The Great Raid
2. Dünya savaşının sonlarına doğru, Teğmen Henry Mucci kumandasındaki 6. bölüğün bütün olanaksızlıklara meydan okuyarak başarılması neredeyse imkânsız olan kurtarma görevinin başarılış öyküsünü seyirciye sunuyor. 6. bölüğün askerleri, düşmana esir düşmüş 500 Amerikan askerini, düşman sınırlarından 30 mil içeri girip, kötülüğü ile ün salmış kamptan hayatlarını hiçe sayarak kurtarıyorlar.
Zor Ölüm 4.0
Zor Ölüm 4.0
Die Hard 4.0
John Mc Clane günümüz dijital dünyasına analog bir kahraman olarak geri dönüyor. Dünyada artık düzen dijital dünyanın ellerinde.

Teknolojik gelişmeler insanları gerçek dünyada ekonomik ve stratejik olarak digital dünya ile özdeşleştirdi. Peki ya bir gün bu ağ çöker ve bilgisayarlar aleyhimize çalışmaya başlarsa? John Mc Clane, bu komployu genç bir hacker’ın parmaklarından kurtarmaya çalışıyor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Son Sinema Haberleri

İddialı geliyor!
İlker Arık’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünü Hakan Bulut ile paylaştığı yılın komedi filmi Yapışık Kardeşler vizyona girmeden gişe yarışını önde götürüyor. İşte vizyondaki filmler ve gelecek olanlar...
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn )
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu