Sinema Fragmanlar - Vizyona Girecek Filmlerin Fragmanları - Güncel Fragmanlar - Fragman İzle
Email Şifre

Belgesel filmleri

Kedi
Kedi
Nine Lives
Bu belgesel filmde Ceyda Torun, İstanbul un sokak kedilerine bambaşka açılardan bakarak bu sevimli yaratıkların hayatlarımızda ne kadar büyük ve vazgeçilmez bir kapladığını bizlere aktarırken, bir yandan da elden geldiğince şefkat ve ilgi gösterdiğimiz kedilerin bizim insani yönümüzü ne kadar temsil ettiğini hatırlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Ceyda Torun yapıyor.
Blue
Blue
Belgesel filmde 1990 ların efsanevi müzisyenleri Kerim Çaplı ve Yavuz Çetin ile bünyesinde yer aldıkları Blue Blues Band in hikayeleri anlatılıyor. Yaşadığı psikolojik rahatsızlık nedeniyle Boğaz Köprüsü nden atlayarak yaşamına son veren Yavuz Çetin ile bir zamanlar Jimi Hendrix le aynı sahneyi paylaşmış, ancak Çetin gibi hayatı trajik bir şekilde son bulan Kerim Çaplı nın yakınları ve dostları, bu iki büyük müzik insanından bahsedecek.

Filmin yönetmenliğini Sertan Ünver yaparken oyuncu kadrosunda Nejat İşler, Teoman, Aylin Aslım, Deniz Arcak, Sunay Özgür gibi isimler rol alıyor.
Kartal Avcısı Kız
Kartal Avcısı Kız
The Eagle Huntress
Ayçolpan adlı 13 yaşındaki bir kız çocuğunun, halkının nesillerdir sürdürdüğü kartal terbiyeciliği işinde bir usta olabilmek için verdiği mücadele anlatılıyor.

Filmin yönetmenliğini Otto Bell yapıyor.
David Lynch: Yaşam Sanatı
David Lynch: Yaşam Sanatı
David Lynch: The Art Life
David Lynch, hayatının yaratıcı yıllarına samimi bir yolculuğa çıkıyor. Amerika daki küçük kasabada pastoral yetiştirmeden Philadelphia nın karanlık caddelerine kadar, Lynch i takip ederek sinemanın en gizemli yönetmenlerinden birinin şekillendirilmesine yardımcı olan olayları izliyoruz. Film, Lynch in kendi sanatının, müziğinin ve erken dönem filmlerinin içine giriyor, benzersiz dünyasının karanlık köşelerine ışık tutuyor ve izleyicilerin onu daha iyi anlamasını sağlıyor.

Filmin yönetmenliğini Jon Nguyen, Rick Barnes yaparken oyuncu kadrosunda David Lynch rol alıyor.
Şimdi Nereyi İşgal Edelim?
Şimdi Nereyi İşgal Edelim?
Where To Invade Next
Amerika Birleşik Devletleri ndeki en muhalif yönetmenlerin başında gelen Michael Moore, bu belgeselinde ülkesi adına Almanya, İtalya, İzlanda, Tunus gibi birçok ülkeyi "işgal" ediyor ve bu ülkelerden Amerika nın öğrenip uygulaması gereken ne varsa ortaya döküyor.

Filmin yönetmenliğini Michael Moore yapıyor.
Denizdeki Ateş
Denizdeki Ateş
Fuocoammare
İtalya nın Afrika sınırına en yakın toprağı olan Lampedusa adasında yaşayan bir balıkçı ailesini 20 yaşındaki çocuğuyla, gelen mültecileri tedavi eden bir doktorun özelinde, Avrupa yı derinden sarsan mülteci krizi ve yaşanan büyük dramlar anlatılıyor.

Filmin yönetmenliğini Gianfranco Rosi yaparken oyuncu kadrosunda Pietro Bartolo, Samuele Pucillo gibi isimler rol alıyor.
Hitchcock/Truffaut
Hitchcock/Truffaut
Sinema tarihinin en büyük yönetmenleri arasında yer alan Alfred Hitchcock un, bir diğer ünlü yönetmen François Truffaut ile 1962 de 8 gün boyunca sürdürdüğü röportajdan yola çıkarak Truffaut nun 1966 da yayımladığı Hitchcock/Truffaut adlı kitabı, bu kitaptan ve Hitchcock tan fazlasıyla etkilenmiş ünlü yönetmenler anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Kent Jones yaparken oyuncu kadrosunda David Fincher, Martin Scorsese, Wes Anderson, Richard Linklater, Peter Bogdanovich yaparken seslendirmeyi ise Mathieu Amalric yapıyor.
Başgan
Başgan
Kıbrıslı Türkler, güneyi Avrupa Birliği nde olan Kıbrıs ın kuzeyinde Avrupa Birliği nin "kontrol altında olmayan" topraklarında yaşamaktadır. Arif Salih Kırdağ, Rumlarla Türkleri yeniden bir devlet çatısı altında toplayarak, 40 yılı aşkın süredir devam eden Kıbrıs Sorunu nu çözeceğine kendini fazlaca inandırmış ve buna destek ararken kendi gerçekliğini kaybetmiş bir politikacıdır.

Filmin yönetmenliğini Orhan Eskiköy yaparken oyuncu kadrosunda Arif Salih Kırdağ, Hülya Kırdağ gibi isimler rol alıyor.
Genç Pehlivanlar
Genç Pehlivanlar
Young Wrestlers
Amasya da kurulmuş olan Güreş Eğitim Merkezi ndeki genç yaştaki pehlivan adaylarını merkezine alan belgesel türündeki film, Amasya nın civar köylerinden gelip burada yatılı olarak yaşayan çocukların öykülerini harmanlıyor. İlk kez ailelerinden ayrılan ve bir gün güreş dalında dünya şampiyonu olmayı hedefleyen çocuklar bilinmeyen hikayesi anlatılıyor.

Filmin yönetmenliğini Mete Gümürhan yaparken oyuncu kadrosunda Muhammed Ceylan, Baran Kendirlioğlu, Harun Kılıç gibi isimler rol alıyor.
Hatıraların Masumiyeti
Hatıraların Masumiyeti
Innocence of Memories
Dünya çapında 12 milyonu aşkın okuyucuyla buluşan Orhan Pamuk un aynı adlı romanından uyarlanan Masumiyet Müzesi Kemal ve Füsun’un 70’li yıllarda yaşadıkları trajik aşkın ve bu aşka tanıklık eden eşyaların hikâyesini anlatıyor. Hayallerden kurulu bir müze olur mu? Sahibi Nobel Edebiyat Ödüllü dünya çapında bir yazarsa olur. Hatıraların Masumiyeti, yalnızca bir edebiyat şaheseri değil aynı zamanda yedinci sanatı da besleyen hayal ürünü ama gerçek bir müze.Film, eşyalardan hareketle şehrin büyülü kimyası, manzarası ve aşk hikayelerine doğru bizi eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Başarılı belgeselci ve klip yönetmeni Grant Gee’nin kişisel merakıyla başladığı film yolculuğunu gerçekle hayalin, yazarla karakterlerin ve aşk ile İstanbul’un iç içe geçtiği olağanüstü bir filme dönüşüyor.

Filmin yönetmenliğini Grant Gee yaparken oyuncu kadrosunda Pandora Colin, Mehmet Ergen gibi isimler rol alıyor.
Hasret
Hasret
Yearning
Almanyalı küçük bir film ekibi, kendi ülkelerindeki yerel bir kanal için İstanbul a diar bir film çekmek amacıyla Türkiye ye gelir. İstanbul a ayak bastıkları andan itibaren çekimlere başlarlar. Yaşayan şehirden geçmişin şehrine doğru bir yolculuğa çıkar ve İstanbul’un gizli saklı kalan gerçeklerini keşfeder. Eski mahallelerin yıkılması ve yenilenmesi, göçmen işçiler, hükümete karşı direniş, şehirde yaşayan çok çeşitli dinler ve topluluklar, İstanbul’un tuhaf derecede melankolisi onu içine çekecektir...

Filmin yönetmenliğini Ben Hopkins yaparken oyuncu kadrosunda Ben Hopkins rol alıyor.
Buz ve Gökyüzü
Buz ve Gökyüzü
La glace et le ciel
Buzul bilimci Claude Lorius, Antarktika gerçekleştirilen bir kutlama töreni sırasında ilginç bir detay fark eder. Sondajdan çıkan bir buz kalıbını viskisine atar ve erimekte olan buzda yıllarca önce sıkışmış ankara escort hava olduğunu fark eder; bu aslında bir tarihi eserdir! Şuan 82 yaşında olan ünlü bilim adamı Lorius’un 1957’de başlayan bu araştırma serüveni Oscar ödüllü yönetmen Luc Jacquet, tarafından bir vasiyetnameye dönüştürülür. Jacquet, izleyecilere buzulların kalbinde gizlenmiş gerçekleri de birincil kişiden öğrenme fırsatını bu filmle sunuyor. Üzerinde hayatını sürdürdüğümüz gezegenin onbinlerce yıllık tarihinin buzullarda, donmuş halde keşfedilmeyi bekliyor.

Filmin yönetmenliğini Luc Jacquet yaparken oyuncu kadrosunda Claude Lorius, Michel Papineschi gibi isimler rol alıyor.
Amy
Amy
2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken hayata veda eden, müzik alanında yüzyılın gördüğü en önemli yeteneklerden biri olarak kabul edilen Amy Winehouse un hayatını beyazperdeye yansıtan film, ünlü müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Filmin yönetmenliğini Asif Kapadia yaparken oyuncu kadrosunda Beyoncé Knowles, Alicia Keys, Amy Winehouse, Mark Ronson, Tony Bennett gibi isimler rol alıyor.
Amy
Amy
2011 yılının Temmuz ayında henüz 27 yaşındayken hayata veda eden, yüzyılın en önemli yeteneklerinden biri olarak kabul edilen Amy Winehouse un hayatını beyazperdeye yansıtan film, ünlü müzisyenin kendi anlatımı eşliğinde, daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini de izleyiciyle buluşturacak.

Filmin yönetmenliğini Asif Kapadia yaparken oyuncu kadrosunda Beyoncé Knowles, Alicia Keys, Amy Winehouse, Mark Ronson, Tony Bennett gibi isimler rol alıyor.
Sessizliğin Bakışı
Sessizliğin Bakışı
The Look of Silence
Endonezya’da yaşanan soykırımdan sağ kurtulmayı başaran bir aile, aile üyelerinden birinin ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşir…

Filmin yönetmenliğini Joshua Oppenheimer yapıyor.
1 2 3 4

Son Sinema Haberleri

İddialı geliyor!
İlker Arık’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünü Hakan Bulut ile paylaştığı yılın komedi filmi Yapışık Kardeşler vizyona girmeden gişe yarışını önde götürüyor. İşte vizyondaki filmler ve gelecek olanlar...
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn )
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu