Sinema Haberleri - ‘Mucize’den muhteşem açılış! 642 bin…
Email Şifre

‘Mucize’den muhteşem açılış! 642 bin…

2015 yılının ilk filmi olan ‘Mucize’ bu sezonun en büyük gişesini yaparak ulaşılması zor rekora imza attı.

Mahsun Kırmızıgül’ün hem yazıp hem de yönettiği film ilk üç günde 642 bin 187 kişi tarafından izlendi. Hafta sonu en fazla izlenen film rakamına ulaşan ‘Mucize’, ayrıca Russell Crowe’un ‘Son Umut’ filminin hasılatını da geride bırakmış oldu.

Kırmızıgül'ün Mucize'si, hafta sonu 5.469.939 TL’lik hasılat elde ederken Russell Crowe’un ‘Son Umut’u 2.637.665 TL’lik hasılat elde etti. Böylece ‘Son Umut’ filmi ‘Mucize’ filminin gerisinde kalmış oldu.

Filme ilgi gösteren insanlara teşekkür eden Mahsun Kırmızıgül, ‘Bu film, hayatlarını çocuklara ve eğitime adamış öğretmenlerin sıkıntılar içinde nasıl fedakarlık yaptıklarını gösteren yapım oldu. Mucize filmini, dünyaya kalp gözü ile bakabilen tüm insanlara ve tüm öğretmenlere adıyorum' dedi.

Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen 'Mucize' Mahsun Kırmızıgül'ün dördüncü filmi.

Kırmızıgül bu kez 1960 lı yıllarda sefalet içinde yaşayan, darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panoramasına ışık tutacak. Filmde, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesi anlatılıyor. 1960’lı yıllarda darbe döneminde geçen film, Egeli bir öğretmenin (Talat Bulut’un) Anadolu nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül yaparken oyuncu kadrosunda Talat Bulut, Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül, Erdem Yener, Büşra Pekin gibi isimler rol alıyor.

'"Mucize" filminin fragmanı yayınlandı!'video için tıklayın
6 Ocak 2015, Salı

Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu