Sinema Haberleri - 'Toprağa Uzanan Eller' dünyaya açılacak!
Email Şifre

'Toprağa Uzanan Eller' dünyaya açılacak!
Film, 16. Uluslararası Shanghai Film Festivali'nde Uluslararası Promiyerini yapacak.

'Toprağa Uzanan Eller'in yönetmenliğini ve yapımcılığını Ömer Can yapacak. Film 15-23 Haziran 2013 tarihinde Uuluslararası Shanghai Film Festivali'nde gerçekleştirilecek.

Ana teması çocuk işçiler olan filmin oyuncu kadrosunda, gerçek tarım işçileri olan çocuk oyuncular Ali ve Zeliha Bilen kardeşler ile Melih Selçuk, Nail Kırmızıgül, Demet İyigün, Medya İzgi, Şefik Onatoğlu, Şerif Sezer, Turgay Tanülkü, Hüseyin Akşen, Halil Kumova gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

Senaryosunu Eda Tezcan ve Ramazan Dermirli'nin kaleme aldığı, görüntü yönetmenliğini Engin Özkaya'nın üstlendiği ve müziklerini Engin Bayrak'ın yaptığı filmin sert gerçeklik ile fantastik dünyayı, kahramanının masal anlatım yöntemiyle birleştiriyor.

Filmin konusu ise şöyle:

Sekiz yaşındaki Toprak, Çukurova'ya mevsimlik işçi olarak giden bir ailenin çocuğudur. Kendisinden büyük olan kız kardeşi Zehra henüz 15 yaşındayken kendinden yaşça büyük bir adamla sözlendirilmiştir. Küçük kız kardeşi Zeliha küçük yaşta geçirdiği çocuk felci hastalığı nedeniyle gözlerini kaybetmiştir. Zeliha, daha önce hiç gelmediği Çukurova'ya kendisine bakan babaannesinin ölümü nedeniyle ilk kez gidecektir. Yaşından olgun davranan Toprak ise son derece zorlu şartlar altında geçen bu çalışma sürecini, kardeşi Zeliha için büyüleyici bir masal tasviriyle anlatmaya başlar. Henüz gitmedikleri Çukurova, Zeliha'nın gözünde bir masal diyarından farksızdır artık. Zamanla Toprak da bu masalsı gerçekliğin cazibesine kapılmaya başlar.

Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu