Sinema Haberleri - Çok konuşulan Türk filmi vizyonda..
Email Şifre

Çok konuşulan Türk filmi vizyonda..
Yepyeni filmler sinema salonlarındaki yerini aldı. Assassin's Creed, Gizli Güzellik, Florence Foster Jenkins, Dönerse Senindir, Meçhul Kız, Hasret Bitti, Değiştir Bakalım, Kartopu Savaşları, Siyah Karga ve Kaçış filmleri sinemaseverlerle buluşmaya hazır...

Assassin´s Creed

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch (Michael Fassbender), Abstergo Industries adında çok zengin bir şirket tarafından ele geçirilir. Şirketin büyük yatırım yaptığı Animus Projesi, kişilerin atalarından kalan ve genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanyol Engizisyonu döneminde Suikastçiler adıyla bilinen bir örgütlenmenin üyesi olan Aguilar de Nerha nın akrabası olduğunu öğrenir ve onun hatıralarıyla yeniden yüzleştirilir. Bu esnada atasının olağanüstü yetenekleriyle donanan Lynch, Suikastçiler in o dönemki en büyük düşmanı olan Tapınakçılar ın günümüzdeki temsilcileriyle mücadele etmeye hazır hale gelecektir.

Filmin yönetmenliğini Justin Kurzel yaparken oyuncu kadrosunda Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Ariane Labed gibi isimler rol alıyor.

'Assassin´s Creed Film Fragmanı'video için tıklayın


Meçhul Kız(La Fille Inconnue)

Genç bir doktor olan Jenny Davin (Adèle Haenel), kariyerinde hızlı bir yükselişin peşindedir. Bir akşam mesai saatinden sonra çalan kapıyı açmaz, kısa bir süre sonra kapısına gelen kişinin genç bir kadın olduğunu ve nehir kenarında ölü bulunduğunu yetkililerden öğrenir. Müthiş bir vicdan azabı içinde kimliği belirlenememiş kızın kim olduğunu öğrenebilmek için bir dedektif gibi araştırmalara başlar.

Filmin yönetmenliğini Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne yaparken oyuncu kadrosunda Adele Haenel, Jérémie Renier, Olivier Gourmet, Fabrizio Rongione, Thomas Doret gibi isimler rol alıyor.

'Meçhul Kız Film Fragmanı'video için tıklayın


Dönerse Senindir

Mehmet (Murat Boz) uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Selin (Yasemin Allen)´e deliler gibi aşık olan genç bir adamdır. Selin ise şarkıcı olma hayalleri kuran, hazırladığı demolarını yapım şirketlerine göndererek geri dönüş bekleyen genç bir kadındır. Selin in dileği gerçek olur ve bir yapım şirketi Selin le anlaşma yapar. Ancak Selin ve Mehmet, Mehmet in bu süreçte ona verdiği tüm desteğe rağmen ayrılırlar. Mehmet ayrılığı kabul etmeyi reddeder ve arkadaşı Defne (İrem Sak) nin de yardımıyla Selin i geri kazanmaya karar verir. Selin in yeni bir sevgilisi olması ise işleri iyice çıkmaza sürükler. Mehmet in Selin i geri kazanabilmek adına birbirinden komik ve zorlu yollarda yürümesi gerekecektir...´

Filmin yönetmenliğini Erol Özlevi yaparken oyuncu kadrosunda Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Serhat Özcan, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler rol alıyor.

'Murat Boz´lu Dönerse Senindir Film Fragmanı'video için tıklayın


Florence Foster Jenkins(Florence)

Çok zengin bir kadın olan Florence Foster Jenkins (Meryl Streep), bir müzik salonu sahibi olmasının yanında müziğe gerçekten tutkuyla bağlı biridir. Babasından kalan yüksek mirasın da verdiği güvenle opera şarkıcısı olmaya heveslenir. Ancak bir sorun vardır, Jenkins in korkunç bir sesi olduğu gibi müzik ve nota hissiyatı da son derece zayıftır. Yine de eşi St. Clair Bayfield (Hugh Grant) ve piyanist Cosmé McMoon (Simon Helberg) ona ellerinden gelen tüm yardımı yapacaktır.

Filmin yönetmenliğini Stephen Frears yaparken oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson, Nina Arianda gibi isimler rol alıyor.

'Florence Foster Jenkins Film Fragmanı'video için tıklayın


Gizli Güzellik(Collateral Beauty)

Başarılı reklamcı Howard Inlet (Will Smith) kızını kaybettiği günden sonra hayata küsmüştür. İş arkadaşlarının onu yeniden hayata motive etme çabaları boşa gitmektedir. Sonunda Howard iyice içine kapanarak evrene mektuplar yazmaya başlar, "Sevgi"ye, "Zaman"a ve "Ölüm"e... Bunu öğrenen arkadaşları, Howard ı yeniden hayata döndürmek için iyi düşünülmüş bir plan yaparlar, bu 3 soyut kavram, ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşısına çıkacak, Howard a hayatla ilgili yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışacaklardır.

Filmin yönetmenliğini David Frankel yaparken oyuncu kadrosunda Will Smith, Kate Winslet, Keira Knightley, Edward Norton, Helen Mirren gibi isimler rol alıyor.

'Gizli Güzellik Film Fragmanı'video için tıklayın


Siyah Karga(Black Crow)

Ailesinin karşı çıkmasına karşın oyuncu olabilme hayalinin peşinden giden İranlı Sara (Şebnem Hassanisoughi) Paris e yerleşmiş, çektiği filmler yüzünden de İran hükumeti ve ailesi tarafından istenmeyen kişi ilan edilmiştir. Ailesiyle uzun yıllar kopuk yaşadıktan sonra babasının ölmek üzere olduğunu bildiren bir mektup alır. Ülkesine girmesi yasaklanmasına karşın tüm riskleri göze alarak kaçak yollarla Türkiye üzerinden gitmeye karar verir, nitekim babası Türkiye sınırına yakın bir köydedir. Bu nedenle turist rehberi Yılmaz ile anlaşarak Hakkari ye gelir. Burada kaçakçılarla birlikte dağlık yollardan İran a girme çabaları, hiç beklemediği kadar zorlu geçecektir.

Filmin yönetmenliğini M. Tayfur Aydın yaparken oyuncu kadrosunda Şebnem Hassanisoughi, Aydın Orak, Mehmet Ünal, Aziz Çapkurt, Ayhan Eren gibi isimler rol alıyor.

'Siyah Karga Film Fragmanı'video için tıklayın


Değiştir Bakalım

Kasabada yaşayan kadınlar ve erkeklerin yer değiştirmesiyle başlayan olaylar, bir komedinin başlangıcı olur. Artık kadınlar evin reisi, erkekler yuvayı kuran birer dişi kuştur. Askere bile kadınlar gitmektedir. Hatta mafyalar bile artık kadındır. Erkeklerin durumu ise gazete haberlerine manşet olacak türdedir. Kasabada kadın-erkek ilişkisi ekseninde eğlenceli ve komik durumlar ortaya çıkacaktır.

Filmin yönetmenliğini Eda Fatma Gürbüz yaparken oyuncu kadrosunda Tuğçe Karaoğlan, Nilgün Kasapbaşoğlu, Arman Kutman, Merve Altınkaya, İnci Pars gibi isimler rol alıyor.

'Değiştir Bakalım Film Fragmanı'video için tıklayın


Hasret Bitti

Yıllardır Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan Bitti ailesi, baba Halim Bitti’nin Alman damat korkusu nedeniyle yaptığı baskılar sonucunda Türkiye’ye kesin dönüş yapar. Aileyi Şahane Bitti’nin kardeşi, çocukların dayısı ve Halim’in kardeşi gibi sevdiği kayınbiraderi Çetin Ceviz karşılar. İsminin aksine son derece saf, iyi niyetli, biraz işgüzar ve beceriksiz bir genç olan Çetin bugüne dek herhangi bir düzen kuramamıştır. Hayattaki tek akrabaları olan ablası, eniştesi ve çocukların gelişine çok sevinir. Bundan sonra hep beraber olacaklardır. Çetin oldum olası küçük bir restoran açmak isteyen eniştesi için daha O Almanya’da iken harika bir yer bulmuştur. Üstelik sahipleri de çok iyi insanlardır. Amerika’da yaşayan iş adamı Mutlu Pektemiz ve onun güzel kız kardeşi Duru. Çetin ve Duru arasında kısa sürede bir aşk başlar. Ancak Duru’nun asıl kimliğini öğrenen Çetin büyük bir şok yaşayacaktır. Bu geçmişten gelen sırla herkesin hayatı değişecektir.

Filmin yönetmenliğini Ayhan Özen yaparken oyuncu kadrosunda Ceyda Ateş, Haldun Boysan, Kemal Uçar, Ferdi Sancar, Müge Esmeray gibi isimler rol alıyor.

'Hasret Bitti Film Fragmanı'video için tıklayın


Kartopu Savaşları(Snowtime)

Kış tatilini eğlenerek geçirmek isteyen ve küçük bir köyde yaşayan çocuklar, büyük bir kartopu savaşı yapmaya karar verirler. İki gruba ayrılırlar, birinin lideri 11 yaşındaki Luke, diğerininki ise yine aynı yaştaki, köye yeni gelen Sophie dir. Sophie nin ekibi, kendilerine kardan bir şato inşa ederler, tatil sonunda şato kimin elinde olursa o kazanacaktır. Ancak eğlenceli başlayan iki taraf arasındaki rekabet, zamanla sürtüşmelere yol açar. Hep birlikte eğlendikleri günlere dönebilmek için yine birlikte hareket etmeleri gerekecektir.

Filmin yönetmenliğini Jean-François Pouliot, François Brisson yaparken seslendirenler arasında Sema Kahriman, Didem Atlıhan, Özgür Özdural, Fatih Özkul, Arda Tümer gibi isimler var.

'Kartopu Savaşları Film Fragmanı'video için tıklayın


Kaçış

Dram türündeki Kenan Kavut´un yönetmenliğindeki filmin oyuncu kadrosunda Mustafa Avkıran, Muhammed Cangören, Jale Arıkan ve Ali Suliman gibi isimler rol alıyor.
İyi seyirler..


Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu