Sinema Haberleri - Tek isteği kızını o hayattan kurtarmak
Email Şifre

Tek isteği kızını o hayattan kurtarmak
Şubat ayının ilk haftasında birbirinden muhteşem 8 film vizyona girdi. Oscar adayı film Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea), yılın animasyon komedisi Fırıldak Ailesi filmlerinin yanı sıra Halka 3, Altın, Toni Erdmann, Lion, Gecenin Kanunu ve Tüylü Kaçak filmleri sinema salonlarındaki yerini aldı. İşte yeni haftanın yepyeni filmleri…

Yaşamın Kıyısında(Manchester by the Sea)

Lee Chandler (Casey Affleck) Massachusetts in Quincy kentinde kapıcılık yaparak hayatını kazanan, boşanmış, kendi halinde bir adamdır. Bir gün ağabeyi Joe nun kalp krizi geçirdiği haberini alınca memleketine, Manchester-by-the-Sea adlı deniz kenarındaki küçük kasabaya döner. Ancak hastaneye vardığında ağabeyinin hayatını kaybettiğini öğrenir. Lee için asıl şok, ağabeyinin 16 yaşındaki oğlu Patrick in vasisi olarak tayin edildiğini öğrenmesi olacaktır. Çocuğa göz kulak olmak için doğup büyüdüğü bu küçük kasabaya taşınması gerekmektedir, ancak Lee nin burada yaşadığı travmatik olaylar, taşınma konusunda isteksiz davranmasına neden olacaktır.

Filmin yönetmenliğini Kenneth Lonergan yaparken oyuncu kadrosunda Casey Affleck, Michelle Williams, Lucas Hedges, Gretchen Mol, Kyle Chandler gibi isimler rol alıyor.

'Yaşamın Kıyısında Film Fragmanı'video için tıklayın


Halka 3

Sıradan bir lise öğrencisi olan Julia ve üniversiteye giden erkek arkadaşı Holt birbirlerinden giderek uzaklaşmaktadır. Ayrılacaklarından korkan genç kadın sevgilisini ziyarete gider ve Holt un okuldaki arkadaşlarının 7 günün sonunda insanları öldüren bir videoyu Holt a izlettiklerini öğrenir. Holt un videoyu izlemesinin üstünden 6 buçuk gün geçmiştir ve günün sonunda hayatını kaybedecektir. Lanet sayesinde yeniden yakınlaşan ikili için artık hayatları adına verecekleri zamana karşı bir mücadele başlamıştır...

Filmin yönetmenliğini F. Javier Gutiérrez yaparken oyuncu kadrosunda Matilda Anna Ingrid Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki, Aimee Teegarden, Bonnie Morgan gibi isimler rol alıyor.

'Halka 3 Film Fragmanı'video için tıklayın


Toni Erdmann

Uluslararası bir danışmanlık şirketi için Bükreş te çalışan Ines (Sandra Hüller) işi ve kariyerinden başka birşey düşünmeyen hırslı bir iş kadınıdır. Memleketi Almanya ya doğum günü için kısa süreliğine döndüğünde uzun süredir görmediği babası Winfried (Peter Simonischek) ile karşılaşır. İlerlemiş yaşına rağmen yaptığı yersiz şakalar ve tavırlarıyla adeta çccuk gibi bir karakteri olan Winfried, kızıyla biraz daha fazla zaman geçirmek için ondan habersiz Bükreş e gider. Kısa bir ziyaret olarak başlasa da, kızının yaşadığı manasız hayattan dolayı endişe duyan baba, burada kızını hem neşelendirmek, hem de kaybettiklerini hatırlatmak için biraz daha kalmaya karar verir. Baba kızı bundan sonraki süreçte birbirinden absürt olaylar beklemektedir.

Filmin yönetmenliğini Maren Ade yaparken oyuncu kadrosunda Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Trystan Wyn Puetter, Ingrid Bisu gibi isimler rol alıyor.

'Toni Erdmann Film Fragmanı'video için tıklayın


Altın(Gold)

Tıpkı babası gibi dağlarda altın arayarak kısa yoldan zengin olmaya çalışan Kelly Wells (Matthew McConaughey), tüm girişimlerinde başarısız olmuştur. Son şansını, Endonezya nın Borneo adasındaki balta girmemiş ormanlarda deneyecek, yanında jeolog Michael Acosta (Edgar Ramirez) ile birlikte altın arayacaklardır.

Filmin yönetmenliğini Stephen Gaghan yaparken oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Edgar Ramirez, Bryce Dallas Howard, Michael Landes, Corey Stoll gibi isimler rol alıyor.

'Altın Film Fragmanı'video için tıklayın


Lion

5 yaşındaki Saroo, Hindistan kırsal kesimindeki bir köyde ailesiyle birlikte fakir ancak mutlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak ağabeyinin gelmesini beklediği tren istasyonunda yaşadığı kötü tesadüfler sonunda evinden kilometrelerce uzaktaki, başka bir dilin konuşulduğu Kalküta da kendini yapayalnız bulur. Burada sokaklarda zor bir hayat yaşadıktan sonra önce yetimhaneye alınır, sonra da Avustralyalı Brierley ailesi tarafından evlat edinilir. Tazmanya da yaşayan yeni ve zengin ailesiyle rahat bir gençlik dönemi geçiren Saroo, aradan 25 yıl geçtikten sonra kaybettiği ailesini bulma isteğiyle Hindistan a geri döner.

Filmin yönetmenliğini Garth Davis yaparken oyuncu kadrosunda Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman, David Wenham, Priyanka Bose gibi isimler rol alıyor.

'Lion Film Fragmanı'video için tıklayın


Fırıldak Ailesi

Bir tarafta halay çeken Fırıldak Ailesi, diğer tarafta ise büyülü ormanlar, tılsımlar ve ejderhalar! Macera bir gece ansızın köydeki tüm kadınların kaçırılmasıyla başlar. Bu olay Sabri Fırıldak ve arkadaşlarını pek çok korkunç yaratıkla dolu büyülü ormana sürükler. Kahramanlarımızın kadınları geri almak için kötülerin kötüsü Tarumar ile büyük bir savaşa girmeleri gerekecektir...

Filmin yönetmenliğini Haluk Can Dizdaroğlu, Berk Tokay yaparken seslendirenler arasında Oğuzhan Koç, Eser Yenenler, Bülent Kayabaş, Murat Boz, İbrahim Büyükak gibi isimler var.

'Fırıldak Ailesi Film Fragmanı'video için tıklayın


Gecenin Kanunu(Live by Night)

Amerika Birleşik Devletleri nde alkolün yasak olduğu 1920 li yıllarda Boston da önde gelen bir polis şefinin en küçük oğlu olan Joe Coughlin (Ben Affleck), babasının tersine hayatını olabildiğince dolu yaşamak için kanunları çiğnemekten korkmayan bir karakterdedir. Ybor City, Florida ya taşındıktan sonra suç dünyasında hızla yükselen genç adam, sürekli ölüm tehdidini hissetmeye başlayacak, ama güçlü bir mafya babasının kız arkadaşını elinden almak da dahil olmak üzere tehlikeli işlere bulaşmaktan geri durmayacaktır.

Filmin yönetmenliğini Ben Affleck yaparken oyuncu kadrosunda Ben Affleck, Zoe Saldana, Sienna Miller, Elle Fanning, Brendan Gleeson gibi isimler rol alıyor.

'Gecenin Kanunu Film Fragmanı'video için tıklayın


Tüylü Kaçak(Run Ozzy Run)

Ozzy isimli çok sevimli bir ev köpeğinin maceralarını konu alan filmde, aile Japonya tatiline çıkınca geride kalan Ozzy nin başına hiç beklenmedik olaylar gelecektir. Zira Ozzy yi emanet ettikleri oldukça lüks gibi görünen barınak aslında hayvanları sahipleri yokken acımasızca satan bir çeteye aittir...

Filmin yönetmenliğini Nacho La Casa, Alberto Rodriguez yaparken seslendirenler arasında Elsa Pataky, Michelle Jenner, Carlos Areces, José Mota, Dani Rovira gibi isimler var.

'Tüylü Kaçak Film Fragmanı'video için tıklayın
İyi seyirler..


Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu