Sinema Haberleri - ´Mustang´ın Türk yönetmenine Hollywood´tan teklif geldi
Email Şifre

´Mustang´ın Türk yönetmenine Hollywood´tan teklif geldi
Oscar’a aday olan ilk Fransız - Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’e Hollywood´tan ortaklık teklifi geldi. ´Mustang´ filminin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven, yeni filmi ´Kings´ için Hollywood´tan Paramount Pictures ortaklık teklifi yaptı.

Genç yönetmen Deniz Gamze Ergüven´e ´Kings´ filmi için Hollywood´tan teklif geldi. Ergüven´in başarısı dünyanın en büyük film yapım ve dağıtım şirketlerinden Paramount Pictures’ın da dikkatini çekti ve ortaklık teklifi aldı.‘Mustang’ filmiyle Oscar’da ilk 5’e kalan ilk Türk yönetmen olan Ergüven, Halle Berry ve Daniel Craig ile çalıştığı yeni filmi ‘Kings’ ile bir kez daha sinema çevrelerinin övgüsünü aldı. Ayrıca ´Kings´ filminin çekimlerinden de ilk görüntüler ortaya çıktı.

´Kings´ filminde ele alınan konu ise şu şekilde: 1992 yılında Afrika kökenli ABD vatandaşı Rodney King´i darp eden polislerin serbest bırakılması ile başlayan Los Angeles´ta yaşanan olaylar anlatılıyor.Deniz Gamze Ergüven´in ´Kings´ filminde Halle Berry ve Daniel Craig başrolde rol alıyorlar.

'Mustang Film Fragmanı'video için tıklayınSon Sinema Haberleri

Gösterim Tarihi : 24.03.2017
Türler : Dram
Yönetmen : A. Uygur Öztürk
David Lynch: Yaşam Sanatı
(David Lynch: The Art Life)
Gösterim Tarihi : 24.03.2017
Türler : Belgesel
Yönetmen : Jon Nguyen, Rick Barnes
Hayat
(Life)
Gösterim Tarihi : 24.03.2017
Türler : Bilim Kurgu, Gerilim
Yönetmen : Daniel Espinosa