Sinema Haberleri - İç dünyasını arıyor!.. Haftanın Filmleri..
Email Şifre

İç dünyasını arıyor!.. Haftanın Filmleri..
Haftanın filmlerinde bu hafta 10 film vizyona girdi. Bu hafta film şöleni yaşanacak. Birbirinden farklı türde 10 film sinema salonlarındaki yerini aldı. İşte haftanın filmleri: Galaksinin Koruyucuları 2, The Circle, Dalida, Aç Kapıyı Çok Fenayım, Ölümcül Deney: DeJaVu, Nereden Nereye, Bir Annenin Feryadı, Gelecek Günler, Çatışma ve Lanet: Ervah Cinleri…

Galaksinin Koruyucuları 2(Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

Filmin yönetmenliğini James Gunn yaparken oyuncu kadrosunda Chris Pratt, Zoe Saldana, Karen Gillan, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan gibi isimler rol alırken seslendirenler arasında Vin Diesel, Bradley Cooper gibi isimler var.

'Galaksinin Koruyucuları 2 Film Fragmanı'video için tıklayın


Aç Kapıyı Çok Fenayım

Çok başarılı bir senarist olan Oğuz, kariyerinin en tepesindeyken ani bir kararla yaşam kaynağı olan senaristliği bırakır. Oğuz, tek dert ortağı ve üst komşusu eski ünlü bir yönetmen olan Ertem’le sırlarını paylaşmaktadır. Oğuz ve arkadaşları, hayatlarında her şey kötü giderken hatırlamadıkları bir gün geçirirler ve aniden evde uyanırlar. Gecenin nerede ve nasıl geçtiği ile ilgili hiçbir fikirleri yoktur; ama hepsinin işleri bir anda açılır, üst üste teklifler gelmeye başlar. Hatırlamadıkları gece sonucu bütün hayatları değişir.

Filmin yönetmenliğini Kenan Öztürk yaparken oyuncu kadrosunda Oğuzhan Yıldız, Dost Elver, Burçin Abdullah, Serkan Şengül, Gözde Mukavelat gibi isimler rol alıyor.

'Aç Kapıyı Çok Fenayım Film Fragmanı'video için tıklayın


Dalida

50 lerde ün kazanan, Youssef Chahine in "Le Sixième Jour" adlı filminde oynayan, Fransızca, İspanyolca, Arapça, İbranice, Almanca ve İtalyanca şarkıları olan müzik ikonu Dalida nın gerçek öyküsüne dayanıyor. 55 altın plak sahibi, tüm zamanların en ünlü şarkıcılarından Dalida nın hayatının anlatıldığı filmde sadece Gigi L’amoroso ile uluslararası müzik dünyasında büyük üne, içsel bir arayışla çıktığı Hindistan yolculuğu, disko müziğinin altın yıllarında yeniden parlayışı, trajik ölümü gibi pek çok olaya yer veriliyor.

Filmin yönetmenliğini Lisa Azuelos yaparken oyuncu kadrosunda Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle, Niels Schneider gibi isimler rol alıyor.

'Dalida Film Fragmanı'video için tıklayın


Ölümcül Deney: DeJaVu(Tell Me How I Die)

Paraya ihtiyaç duyan 5 üniversite öğrencisi, 2000 $ ücret vaat eden bir ilaç şirketinin deneyine katılmaya karar verir. İlk başlarda bir sorun çıkmaz, ancak bir süre sonra hafıza güçlendirici bu ilacın hiç tahmin edilemeyen bir yan etkisi baş gösterir. Bu ilacı alan gençler nasıl öleceklerini görebilmeye başlamıştır, üstelik gördükleri kısa bir süre içinde gerçeğe dönüşmektedir. Kendi ölümlerini engellemeye çalışırlarken katilin içlerinden biri olduğunu ve onun da geleceği görebildiğini anlarlar, ancak katil sürekli bir adım öndedir.

Filmin yönetmenliğini D.J. Viola yaparken oyuncu kadrosunda Nathan Kress, Virginia Gardner, Kirby Bliss Blanton, Ryan Higa, Mark Furze gibi isimler rol alıyor.

'Ölümcül Deney: DeJaVu Film Fragmanı'video için tıklayın


The Circle

Mae Holland (Emma Watson) dünyanın en güçlü teknoloji şirketlerinden biri olan The Circle da iş bulduğunda büyük bir mutluluk yaşar. Burada geçirdiği ilk zamanlarında da her şey yolunda görünmektedir, hatta şirkette yükselmeye de başlamıştır. Ancak şirketin, milyarlarca insanın özel hayatıyla ilgili ne kadar çok şey bildiğini yavaş yavaş öğrendikçe, bireysel özgürlüklere nasıl saygısızlık edildiğini anladıkça fikirleri değişmeye başlayacaktır.

Filmin yönetmenliğini James Ponsoldt yaparken oyuncu kadrosunda Emma Watson, Tom Hanks, Karen Gillan, John Boyega, Ellar Coltrane gibi isimler rol alıyor.

'The Circle Film Fragmanı'video için tıklayın


Bir Annenin Feryadı

1970 li yıllarda İstanbul da duvarcılık yapan Tahir Özütemiz, müteahhitliğe geçerek hızlı bir yükselişle kısa zamanda çok zengin olur. Ailesiyle Şişli ye taşınarak daha zengin bir muhitte farklı bir yaşam tarzı sürdürmeye başlar. Bu duruma itiraz eden tek kişi ise ailenin en büyüğü, Kurtuluş Savaşı gazisi Arif Dede dir. Torunları İhsan ve Emine nin kendi yetiştiği döneme uygun şekilde yaşamalarını istese de, İhsan büyüdükçe başını çok derde sokacak, bütün ailesi için işleri zorlaştıracaktır.

Filmin yönetmenliğini Attila Gökbörü yaparken oyuncu kadrosunda Altan Akışık, Ayşegül Kaygusuz, Mertkan Arat, Banu Şahin, Kerem Gökçer gibi isimler rol alıyor.

'Bir Annenin Feryadı Film Fragmanı'video için tıklayın


Gelecek Günler(L´avenir)

Felsefe öğretmeni Nathalie (Isabelle Huppert), yıllardır evli olduğu eşi Heinz ın (André Marcon) ondan ayrılacağını açıklamasıyla kendini büyük bir boşlukta bulur. Son derece düzenli bir şekilde kurduğu hayatı, bu hayatın temel taşı olan evliliğinin sona ermesiyle kökünden sarsılmıştır. Nathalie hayatının kalanında neler yapacağından çok emin olmasa da bazı cesur kararlar vererek hayatına yeniden bir anlam katmaya çalışacaktır.

Filmin yönetmenliğini Mia Hansen-Løve yaparken oyuncu kadrosunda Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka, Edith Scob, Sarah Le Picard gibi isimler rol alıyor.

'Gelecek Günler Film Fragmanı'video için tıklayın


Lanet: Ervah Cinleri

Üniversitenin sinema bölümünde okuyan 4 arkadaş, terkedilmiş bir köye giderek duydukları bazı gerçek üstü olayları araştırmaya ve her anı kameraya kaydetmeye karar vermişlerdir. Ancak bir süre sonra gençlerle irtibat kesilir ve polislere kayboldukları ihbarı yapılır. Olayı soruşturmaya giden polis ekibi, olay yerinde buldukları, her şeyin kaydedildiği kameradan korkunç gerçekleri öğrenecektir.

Filmin yönetmenliğini Teoman Gündüz yaparken oyuncu kadrosunda Ceyhun Tutal, Ceren Yasemen Güneysu, Ufuk Özkaya, Sevcan Sini, Zahid Çetinkaya gibi isimler rol alıyor.

'Lanet: Ervah Cinleri Film Fragmanı'video için tıklayın


Çatışma(Eshtebak)

30 Hazirandaki mısır devriminin sabahında, birbirlerinden tamamen farklı geçmişleri ve inançları olan otuz kişi bir gün boyunca polis aracında gözaltında tutulur. Hayatta kalmak için aralarındaki çatışmalara son vermek ve uzlaşmak zorundadırlar.

Filmin yönetmenliğini Mohamed Diab yaparken oyuncu kadrosunda Nelly Karim, Hani Adel, El Sebaii Mohamed ve Ahmed Abdelhamid Hefny gibi isimler rol alıyor.

'Çatışma Film Fragmanı'video için tıklayın


Nereden Nereye

Ejder Kalender 25 yaşlarında bir gençtir. En büyük hayali oyuncu olmak olan genç adam, Bodrum’da bir kablolu Tv bayisinde teknik servis elemanı olarak çalışmaktadır. İşini yalnızca hayallerini gerçekleştirmek için bir basamak olan gören Ejder, günün birinde beklediği haberi alır. En çok sevdiği dizinin ve ülkenin en popüler yapımcılarından biri olan Barış Savaş ve ünlü oyuncu Metin Leylek Bodrum daki yazlıklarına birlikte geleceklerdir. Hemen bir plan yapan Ejder, ikilinin hayatlarına dahil olur. Ancak aksiliklerle geçen gecenin sonunda Ejder in hayallerine ulaşıp ulaşamayacağı bir muamma halini alır...

Filmin yönetmenliğini Volkan Dönmez yaparken oyuncu kadrosunda Sarp Levendoğlu, Hakan Bilgin, Yosi Mizrahi, İnan Ulaş Torun gibi isimler rol alıyor.

'Nereden Nereye Film Fragmanı'video için tıklayın
İyi seyirler..


Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu