Sinema Haberleri - Arkadaşları ile sevgilisi arasında kaldı ve..
Email Şifre

Arkadaşları ile sevgilisi arasında kaldı ve..
Haftanın filmlerinde bu hafta 9 film vizyona girdi. Bu hafta film şöleni devam ediyor. Birbirinden farklı türde 9 film sinema salonlarındaki yerini aldı. İşte haftanın filmleri: Yaratık: Covenant, Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, 4N1K, Ağustos Böcekleri ve Karıncalar, Tuz ve Ateş, Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu, Kaygı, Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı ve Geri Döndü…

4N1K

Yaprak (Gözde Mutluer) çocukluk yıllarından beri yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen 5 kişilik arkadaş grubundaki tek kızdır. Ali, Sinan, Gökhan ve Oğuz un yanında adeta erkek gibi büyüyen Yaprak, Barış (Burak Yörük) ile tanışmasının ardından bambaşka bir dünyayla tanışır. Yaşıtı genç kızların dünyasını ve kendisini daha iyi tanıması gereken yapmak, bir seçim yapma aşamasına gelecektir.

Filmin yönetmenliğini Deniz Coşkun yaparken oyuncu kadrosunda Gözde Mutluer, Burak Yörük, Sina Özer, Hasan Denizyaran, Cemrehan Karakaş gibi isimler rol alıyor.

'4N1K Film Fragmanı'video için tıklayın


Yaratık: Covenant(Alien: Covenant)

Prometheus un yolculuğunun ardından Covenant adlı gemiyle yeni bir ekip, uzayın derinliklerine doğru yeniden yola çıkar. Varolduğunu bilmedikleri bir gezegene varırlar, ancak burada tehlikeli yaratıklar ve daha önceki Prometheus seyahatinden sonra burada kalmış David le karşılaşacaklardır.

Filmin yönetmenliğini Ridley Scott yaparken oyuncu kadrosunda Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, James Franco, Noomi Rapace gibi isimler rol alıyor.

'Yaratık: Covenant Film Fragmanı'video için tıklayın


Geri Döndü

24 yaşındaki Melis, okuldan arkadaşı Tülay ın ısrarıyla kötü bir
şekilde ayrıldığı eski sevgilisi Uğur un düzenlediği partiye gider. Partide üçü ve Tülay ın erkek arkadaşı Burak tan başka hiçkimse yoktur. Geçen saatlerle birlikte Uğur, Melis i taciz etmeye başlar. Genç kadın bir an önce oradan ayrılmak istese de diğerleri izin vermezler, sonunda kendini kaybeden Uğur istemeden Melis i öldürür. Olayı polise haber vermeden cesedi o gece gömerler. Melis in annesi bir hocaya gidip birşeyler öğrenmek isteyince, kadının Araf ta kaldığı anlaşılır. Bir süre sonra ise Melis in cesedi, kendisine bunu yapanlardan intikamını almak için geri dönecektir.

Filmin yönetmenliğini Kamil Burak yaparken oyuncu kadrosunda İbrahim Vurmaz, Çağrı Tokalı, Fatih Özaşar, Tayfun Sav, Belma Mamati gibi isimler rol alıyor.

'Geri Döndü Film Fragmanı'video için tıklayın


Kaygı

30 lu yaşlarındaki Hasret (Algı Eke) 20 yıl önce müzisyen anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetmiş bir medya çalışanıdır. Önemli bir haber kanalında kurgucu olarak görev yapmaktadır. Bir süredir her gece aynı kabusu görmeye başlayınca arkadaşlarından uzaklaşarak sürekli geçmişini düşünmeye başlar. Anne ve babasının bir kaza sonucu değil de çok farklı bir şekilde hayatlarını yitirmiş olabilecekleri olasılığı, beynini günden güne daha çok kurcalayan bir konu haline gelecektir.

Filmin yönetmenliğini Ceylan Özgün Özçelik yaparken oyuncu kadrosunda Algı Eke, Özgür Çevik, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, Selen Uçer gibi isimler rol alıyor.

'Kaygı Film Fragmanı'video için tıklayın


Kral Arthur: Kılıç Efsanesi(King Arthur: Legend of the Sword)

Londra sokaklarında büyümüş Arthur (Charlie Hunnam), saplandığı yerden efsanevi kılıç Excalibur u çıkarana dek kral soyundan olduğunu hiç bilmemiştir. Ancak iş kılıcı çıkarmakta değil, doğru kullanmayı bilmektedir. Krala isyan eden bir gruba katılan Arthur, ailesini öldürerek tahta çıkan acımasız Vortigern i (Jude Law) alt etmeye çalışacaktır.

Filmin yönetmenliğini Guy Ritchie yaparken oyuncu kadrosunda Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Berges-Frisbey, Djimon Hounsou, Eric Bana gibi isimler rol alıyor.

'Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Film Fragmanı'video için tıklayın


Tuz ve Ateş(Salt and Fire)

Birleşmiş Milletler in görevlendirdiği iki ekolog, Laura Sommerfeld (Veronica Ferres) ve Fabio Cavani (Gael García Bernal), dünyanın en geniş tuz rezervi olan uçsuz bucaksız Salar de Uyuni de gerçekleştiği iddia edilen çevre felaketiyle ilgili araştırma yapmak üzere bu ülkeye gitmiştir. Ancak gelir gelmez kaçırılırlar, kaçıran ise söz konusu çevre kirliliğinde parmağı olduğu düşünülen büyük şirketin CEO su Matt Riley dir (Michael Shannon). Bu sırada bölgedeki Uturunku yanardağının faaliyete geçmesi, iki tarafın işbirliği yapmasını gerektirecektir.

Filmin yönetmenliğini Werner Herzog yaparken oyuncu kadrosunda Veronica Ferres, Michael Shannon, Gael García Bernal, Anita Briem, Werner Herzog gibi isimler rol alıyor.

'Tuz ve Ateş Film Fragmanı'video için tıklayın


Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı

20 yaşındaki Kayra, hayatta sahip olduğu her şeyini, annesini, babasını ve kız kardeşini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Aşık olduğu Ezgi den bir karşılık göremeyince intihar düşüncesi kafasına iyice yerleşir. Niyeti, Datça daki yaşlı babaannesini gördükten sonra hayatına son vermektir. Bunun için en yakın arkadaşı Sertaç la bir karavan kiralayıp yola çıkarlar. Ancak bu yolculuk çok şeylere gebedir.

Filmin yönetmenliğini Burak Serbest yaparken oyuncu kadrosunda Açelya Yılhan, İpek Tenolcay, Sema Şimşek, Edip Tepeli gibi isimler rol alıyor.

'Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı Film Fragmanı'video için tıklayın


Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Ölüm döşeğindeki Muzaffer İnan kendisine bakmakta olan gazeteci oğlu Kemal, her biri hayat mücadelesi ile dağılmış ağabeyleri Metin ve Aziz’le birlikte ablası Selma’yı muhtemel ‘son bir gece’ için eve çağırır. Gelmeyen tek kişi büyük ağabey ile kavgalı olduğu gerekçesi ile eve girmeyip, yakınlardaki bir kahvede haber bekleyen Aziz dir. Babaları için oraya gelen kardeşler kısa sürede miras paylaşımı üzerine sohbet etmeye başlarlar. Eski defterler açıldıkça konu şiddetlenir. Ancak kapıdan gelen bir zil sesi her şeyi değiştirecektir.

Filmin yönetmenliğini Erhan Tuncer yaparken oyuncu kadrosunda Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe, Gün Koper, Yücel Erten, Özer Arslan gibi isimler rol alıyor.

'Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Film Fragmanı'video için tıklayın


Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu

Günün birinde bir profesör birbirinden farklı güçlere sahip 3 tane çok akıllı oyuncak yapar. Bunlar Nane, Limon ve Biber dir. Üç 3 oyuncağın da birbirinden farklı ve doğaüstü yetenekleri vardır. Ancak günün birinde Nane nin zaman makinesi özelliği bozulur ve Profesör le Biber zamanın içinde kaybolurlar. Onları kurtarıp günümüze geri getirmek Nane ve Limon un ellerindedir. Nane ile Limon un güçleri tükenip, sonsuza dek kapanmadan önce onları kurtarabilmek için yardım almaları şarttır. Bunun için de yeni arkadaşları Kaan ve Meryem den yardım isterler. Profesör ‘ün kızı Evren in de dahil olmasıyla eğlenceli kurtarma operasyonu başlar.

Filmin yönetmenliğini Günay Köker yaparken oyuncu kadrosunda Seda Güven, Ali Uyandıran, Anıl İlter, Balım Gaye Bayrak, Şahan Yıldırım gibi isimler rol alırken seslendirenler arasında Suzan Acun, Pelin Gülmez, Yasemin Yeşil gibi isimler var.

'Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu Film Fragmanı'video için tıklayın


İyi seyirler..


Son Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu