Sinema Haberleri - En iyi film´Nefes´
Email Şifre

En iyi film´Nefes´En iyi film dalında 'Nefes: Vatan Sağolsun' birinciliğe layık görülürken, en iyi yönetmen 'Hayat Var' filmiyle Reha Erdem oldu. Törende en iyi kadın oyuncu Binnur Kaya, en iyi erkek oyuncu ise Mert Fırat seçildi. Senaryo dalında ise 'Vavien' filmiyle Engin Günaydın ödül aldı.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRKSAK) ve Beyoğlu Belediyesi'nin işbirliği ile organize edilen 3. Yeşilçam Ödülleri, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. 11 kategoride verilen ödüllerin sunumunu Meltem Cumbul yaptı. Behzat Gerçeker şefliğinde ENBE Orkestrası'nın müzik ziyafetiyle renklenen törene iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Yeşilçam'ın en önemli sanatçılarından olan Hülya Koçyiğit, Yeşilçam Ödülleri'nin Türk sineması için önemine değindi. Organizasyonun her yıl daha da geiştirilerek devam etmesini dileyen Koçyiğit, "3 yıldır birbirinden güzel organizasyonlarla Türk sinemasına layık bir şekilde gündeme geliyor Yeşilçam Ödülleri. İnşallah bundan sonra da devam eder ve geleneksel ödüllerimiz olur, tüm dünyada örnekleri bol bol olduğu gibi. Biz sanatçılar için bu tür organizasyonlar itici bir güçtür. Mesleğimizi daha iyi daha güzel işler çıkarmak için önemlidir" dedi.

'Hayat Var' filmiyle en iyi yönetmen dalında ödül alan Reha Erdem, ödüle layık görülmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, "Çok sevindim ve şaşırdım. Kurul çok seçici ve kaliteliydi. Kendi adıma çok heyecan verici bir ödüldü. Bu sene yarışmada çok farklı filmler vardı. Tabi bunlar Türk sinemasının çeşitliliğini birkez daha gösterdi. Bu iyi bir şey" diye konuştu. En iyi film seçilen 'Nefes: Vatan Sağolsun'un oyuncuları da almış oldukları ödülün kendileri için önemine değinerek, "Nefes hepimizin ilk filmi. Hepimiz Levent Semerci'den çok şey öğrendik. Çok mutluyuz ve keyifli bir şekilde ayrılıyoruz buradan. Bizi destekleyenlere çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Nefes
Film detayı için tıklayınSon Sinema Haberleri

Eşik
()
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn)
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu