Sanatçılar Haberleri - Sinema Oyuncuları - Film Kadro Bilgileri - David Tennant
Email Şifre

David Tennant

Ad Soyad
David Tennant
Doğum Tarihi
18-04-1971
Ülke

Sanatçı Biyografisi

David Tennant (doğum David John McDonald; 18 Nisan 1971) İskoçyalı aktördür. TV dizileri Doctor Who ve Casanova 'daki ve Harry Potter ve Ateş Kadehi filmindeki anlandırdığı karakterler ile tanınır.

Filmografi

Kayıp Hazine
Kayıp Hazine
St. Trinian´s 2: The Legend Of Fritton´s Gold
Müdüreleri Miss Fritton’ın ünlü bir korsanla bağı oldugunu keşfetmeleri üzerine St Trinian kızları gömülü hazinenin peşine düşerler..
Korku Gecesi
Korku Gecesi
Fright Night
Chucky nin yaratıcısı Tom Holland ın yönettiği orijinal Fright Night (Korku Gecesi), korku filmi hastası Charley nin, mahalleye yeni taşınan komşusunun vampir olduğunu keşfetmesinden sonra yaşananları eğlenceli bir şekilde anlatıyordu. Vampir kültüne ters bir bakış atan ve pek çok absürd ve komik öğeyle süslenmiş filmin yeni çevrimi ABD de 19 Ağustos da vizyona girecek.

Vampir rolünde Colin Farrell ı, Charley rolünde Anton Yelchin i, anne rolünde Toni Collette i, Peter Vincent rolünde ise David Tennant ı izleyeceğimiz filmin yönetmeni ise, Lars and the Real Girl ile iyi bir iş çıkaran Craig Gillespie.
Postman Pat: The Movie
Postman Pat: The Movie
Film, İngiltere’de 1981 yılında televizyon dünyasıyla buluşan ve günümüze kadar çocukların severek izlediği çizgi dizinin sinema versiyonu.

Filmde, mükemmel bir postacı olmayan Pat sesiyle gurur duymakta ve yetenek sizsiniz yarışmasına katılmaktadır.
Postacı Pat: Bir Yıldız Doğuyor
Postacı Pat: Bir Yıldız Doğuyor
Postman Pat: The Movie
Pat Clifton çevresi tarafından sevilen, iyi niyetli bir postacıdır ve yıllarını İngiltere nin kuzeyindeki Greendale kasabasında mektup dağıtarak geçirmiştir. Postacı Pat in tek hayali eşi Sara yı geç kalmış bir balayı tatili için İtalya ya götürmektir. Bunun tek yolu departmanın müdüründen alacağı bonus ödemelerinden geçmektedir. Ancak bölüm müdürü değişip yerine yeni biri atanınca ilk iş olarak bonuslar kaldırılır. Gerçeği öğrenen Pat eve döndüğünde eşine balayının iptal olduğunu açıklamaya çalışırken bir televizyon programına denk gelirler. Bir yetenek yarışması olan bu şov, kazanana ödül olarak İtalya tatili vaad etmektedir. Postacı Pat böylesine sıradışı bir tesadüfü değerlendirmeye karar verir ve yarışmaya başvurmak için kolları sıvar.

Yönetmenliğini animasyonun mutfağından gelen Mike Disa’nın üstlendiği aile animasyonun orijinal seslendirme kadrosunda ise David Tennant, Rupert Grint, Jim Broadbent gibi isimler yer alıyor.

Sanatçı Arama


Son Sinema Haberleri

İddialı geliyor!
İlker Arık’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünü Hakan Bulut ile paylaştığı yılın komedi filmi Yapışık Kardeşler vizyona girmeden gişe yarışını önde götürüyor. İşte vizyondaki filmler ve gelecek olanlar...
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram
Yönetmen : Ayhan Salar, Erkan Tahhuşoğlu
Gençlik Başımda Duman
(Hjartasteinn )
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Dram, Romantik
Yönetmen : Guðmundur Arnar Guðmundsson
Gösterim Tarihi : 16.06.2017
Türler : Komedi
Yönetmen : Ahmet Kapucu